Wspomnienie wybuchu II wojny światowej

1 września 2023 roku wyjątkowo nie był dniem rozpoczęcia nowego roku szkolnego, jednak część szkolnej społeczności wzięła udział w uroczystości upamiętniającej wybuch II wojny światowej.
Naszą szkołę reprezentowały poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej i ZHP z Lubienia Kujawskiego, którym towarzyszyli pani dyrektor Elżbieta Kobus-Jasińska wraz z wicedyrektorem Jarosławem Pieczkowskim, przedstawiciele grona pedagogicznego, harcerze i uczniowie. W wydarzeniu wzięły udział poczty sztandarowe Ochotniczej Straży Pożarnej z Lubienia Kujawskiego oraz Krzewia.
Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Burmistrz Lubienia Kujawskiego Marek Wiliński, radni miejscy, ksiądz proboszcz, dyrektorzy instytucji oraz kombatanci. W 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej wspólnie oddaliśmy hołd obrońcom naszej Ojczyzny. To był ważny moment, gdy stanęliśmy przy pomniku przed naszą szkołą i przy grobie żołnierzy na cmentarzu parafialnym, składając wieńce i zapalając znicze. Chcieliśmy wyrazić naszą pamięć i szacunek dla tych, którzy polegli w okrutnych czasach wojny 1939-1945, a także dla tych, którzy padli ofiarą reżimu komunistycznego. Pragniemy również uczcić wszystkich Polaków, którzy zawsze mieli w sercach miłość do naszej Ojczyzny i pragnienie pokoju na świecie.
Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na tę uroczystość i aktywnie w nią się zaangażowali.