Jesteś tutaj:
  2. Wycieczki

Wycieczka na Warmie i Mazury

Od 31 maja do 2 czerwca 2023 uczniowie Naszej Szkoły przebywali na niezapomnianej wycieczce na Warmię i Mazury. Celem naszej podróży było poznanie pięknych zakątków tej malowniczej regionu Polski oraz zrozumienie jego historycznego i przyrodniczego bogactwa.
Nasz pierwszy przystanek był w Olsztynie, stolicy Warmii. Zaczęliśmy od seansu w planetarium, gdzie mogliśmy zdobyć wiedzę o wszechświecie. Następnie wyruszyliśmy na dwugodzinny spacer z przewodnikiem po urokliwej olsztyńskiej starówce, gdzie odwiedziliśmy rynek z ratuszem, park miejski oraz Zamek Kapituły Warmijskiej.

Wyjazd integracyjny klasy 7b na lodowisko i do kręgielni

We wtorek 28 lutego 2023 roku uczniowie klasy 7b z Zespołu Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim wybrali się na wycieczkę do Kutna. Celem wyjazdu było połączenie aktywności fizycznej z dobrą zabawą i integracją klasową. Plan wycieczki zakładał odwiedzenie dwóch atrakcyjnych miejsc: lodowiska i kręgielni.

Wyjazd do teatru na Zemstę

18 stycznia 2023 roku uczniowie klas: 6a, 6b, 7a, 7b, 8a i 8b obejrzeli spektakl „Zemsta” na motywach komedii Aleksandra Fredry w Teatrze Impresaryjnym we Włocławku. Aktorzy Teatru Ludzi Upartych doskonale przedstawili kłótnię o mur graniczny między Cześnikiem a Rejentem z wątkiem miłosnym w tle. Gra aktorska, tematyka i ponadczasowy humor spotkał się z uznaniem publiczności, którą w głównej mierze byli uczniowie ZPO i którzy po spektaklu nagrodzili występ gromkimi brawami.

Wyjazd do Torunia w ramach programu "Poznaj Polskę"

W dniu 2 grudnia 2022 klasy 7a i 7b odwiedziły Toruń. Wycieczka została zorganizowana w ramach programu “Poznaj Polskę”, dzięki czemu uczniowie mieli sfinansowane 80% kosztów wyjazdu. Odwiedziliśmy Centrum Nowoczesności “Młyn Wiedzy”, Stare Miasto w Toruniu, a przy okazji Jarmark Bożonarodzeniowy oraz obejrzeliśmy pokaz o ruchach Ziemi w Planetarium.

Wycieczka do Zoo w Płocku

W dniu 9 czerwca uczniowie z naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w wycieczce do Zoo w Płocku. Wszyscy wzięli udział w pokazie gadów. Była możliwość bliskiego obcowania z tymi nadzwyczajnymi zwierzętami. Przypomnieliśmy sobie także wygląd I zwyczaje innych zwierząt egzotycznych takich jak słonie, żyrafy, tygrysy, lwy czy zebry.

Wycieczka do Warszawy

W dniu 13 maja 2022r. uczniowie naszej szkoły, pod opieką p. Hanny Szczepańskiej, p. Małgorzaty Adamskiej, p. Aleksandry Gawrysiak oraz p. Marii Miętus, odwiedzili Warszawę. Zwiedzanie Starego Miasta śladami warszawskich legend, pod kierunkiem przewodnika było wspaniałą lekcją historii, natomiast zabawa w Parku Trampolin Hangar 646 była godzinną lekcją wychowania fizycznego pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Nie zabrakło również przerwy na posiłek w jednej z najpiękniejszych galerii - Złote Tarasy.