Uczniowie klas pierwszych na wycieczce do Stannicy w Kubłowie.

W dniu 8 czerwca dzięki życzliwości Koła Łowieckiego nr 112 " Jeleń" z Chodcza  uczniowie klas pierwszej A i B uczestniczyli w wycieczce do Stannicy w Kubłowie. Naszym przewodnikiem po pięknych terenach leśnych była pani  Katarzyna Pilarczyk edukator przyrodniczo- leśny nadleśnictwa Kutno oraz pan Bernard Korczak. Dzieci wzięły udział w lekcji przyrody podczas, której poznały budowę lasu a także jego mieszkańców. Podczas leśnej wędrówki dzieci spotkały pana   Andrzej Rutkowskiego leśniczego leśnictwa Lubień Kujawski, który również przybliżył zwyczaje panujące w lesie. Była to bardzo ciekawa lekcja, która zakończyła się wspólnym grillowaniem. Dzieci z wielką ochotą zjadały kiełbaski upieczone przez pana Bernarda. Wszystkim zaangażowanym w organizację tej wycieczki serdecznie dziękujemy!

Autor: Natalia Wojciechowska